English Polski Deutsch

Na první Garden Food Festival v Rožnově můžete vyrazit i parním vlakem

05. 02. 2018

Na první Garden Food Festival v Rožnově můžete vyrazit i parním vlakem O další město a celý region s vyhlášenou gastronomií se letos rozšíří Garden Food Festival. Nejchutnější festival na Moravě poprvé zavítá do centra Valašska - Rožnova pod Radhoštěm. V kouzelném prostředí tamního Městského parku budete moci vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality ochutnat v sobotu 30. června a v neděli 1. července. Vstupenky jsou v předprodeji již od 15. ledna 2018.

Seriál festivalů odstartuje o víkendu 5. a 6. května v Ostravě v industriálním prostředí areálu Dolních Vítkovic. Poté o prvním červnovém víkendu zavítá do Smetanových sadů v Olomouci. V sobotu 30. června a v neděli 1. července se v premiéře představí v městském parku v Rožnově pod Radhoštěm. Svoji tour pak Garden Food festival zakončí 1. a 2. září ve Zlíně. „Podobná akce nám ve městě chyběla. Nějakou dobu jsme o tom diskutovali a usilovali o realizaci. Nyní jsme rádi, že můžeme turistům a především Rožnovákům nabídnout elitní kuchaře a profesionály a všichni budou moci ochutnat různé speciality,“ pochvaloval si místostarosta Rožnova pod Radhoštěm Jan Kučera. Jak zdůraznil, lidé se mohu těšit i na regionální prodejce a jejich produkty a na místní restauratéry. „Festival se navíc uskuteční v krásném prostředí našeho městského parku. Věřím, že lidé si velkou dvoudenní přehlídku plnou gurmánských specialit nenechají ujít,“ doplnil Kučera. Upozornil současně, že v sobotu 30. června navíc zájemce do města dopraví parní vlak (více o jízdách parního vlaku ZDE).

Na Garden Food Festivalu si přijdou na své milovníci vybraných delikates, ale i příznivci tradiční české kuchyně. „Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i ze zahraničí,“ uvedl za organizátory Pavel Vysloužil. „Ochutnat budou mít možnost i exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus, farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů,“ vyjmenoval. „Chceme lidem nabídnout nejen gurmánský zážitek, ale také unikátní atmosféru danou jedinečností jednotlivých lokalit. Takže ať už se vypraví na jakékoli z festivalových míst nebo třeba na všechna, čeká je pokaždé jiný, originální prožitek,“ uzavřel Vysloužil.

Stejně jako v předchozích letech nabídne Garden Food Festival i velké kuchařské hvězdy. Kromě tváře festivalu Zdeňka Pohlreicha mohou návštěvníci přímo při práci sledovat i další osobnosti české gastronomické scény z regionálních i známých tuzemských restaurací. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji v síti TicketPortal - ZDE.

Novinky