English Polski Deutsch

Finální přípravy na Garden Food Festival začínají ve čtvrtek, akce přinese částečné uzavření parku

27. 06. 2018

Finální přípravy na Garden Food Festival začínají ve čtvrtek, akce přinese částečné uzavření parku Město Rožnov pod Radhoštěm čeká premiérový Garden Food Festival. Jedna z největších akcí sezony, dvoudenní festival dobrého jídla a pití s hlavní hvězdou Zdeňkem Pohlreichem, se uskuteční v sobotu 30. června a v neděli 1. července v městském parku. A přípravy ve městě jdou do finále.

Dvoudenní Garden Food Festival s sebou o nastávajícím víkendu přinese nejen spoustu dobrého jídla a zábavy, ale také omezení v dopravě a částečné uzavření parku. „Z důvodu nezbytných přípravných činností nebude už od čtvrtka 28. června možné projít parkem od vstupní brány u altánu směrem k Dřevěnému městečku (viz mapka ZDE). Vše bude dobře označeno a cyklostezka Bečva bude, jakožto náhradní trasa, plně průchozí i průjezdná. Po skončení festivalu pak bude park průběžně zprůchodňován během pondělka. Prosíme tímto Rožnovany o shovívavost a trpělivost,“ uvedl rožnovský destinační manažer Marek Havran.

Dále platí, že zjednosměrněny budou v Rožnově tři ulice (Tyršovo nábřeží, Pionýrská a Bezručova) na jejichž jedné polovině mohou a budou parkovat auta. „Zjednosměrněním zmiňovaných tří ulic jsme získali dalších 200 parkovacích míst a všechny v ulicích blízko k dějišti akc.,“ vypočítává Radim Holiš s tím, že město připravilo celkem 1.300 parkovacích míst. „Vydali jsme speciální mapu, která bude sloužit řidičům pro orientaci v Rožnově a zavede je k jednotlivým parkovištím. Děláme všechno pro to, aby nám najíždějící turisté nezaplavili zbytek města, kde to není žádoucí, což platí především o částech Rybníčky a Zahumení. Takovéto úpravy jsou i jednou z variant, jak bychom mohli v budoucnu řešit návštěvnicky nejvíce exponované akce ve městě včetně samozřejmě těch muzejních,“ doplnil Radim Holiš.

Více informací o parkování v průběhu Garden Food Festivalu naleznete ZDE.

Cenově výhodnější vstupenky na Garden Food Festival jdou stále až do pátku koupit i v předprodeji (100 korun), a to například i v rožnovském Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí, k mání budou vstupenky i na místě (150 korun). Děti do 140 cm mají vstup zdarma. Pokud přemýšlíte, jestli se máte jít podívat na rožnovský Garden Food Festival v sobotu nebo v neděli, přidáváme malý návod a radu. „Sobota je obsazena již velmi slušně. Proto lidem, kteří se k nám chystají a ještě nemají koupené lístky, doporučíme spíše neděli. Program bude neméně zajímavý, jako v sobotu, Zdeňka Pohlreicha uvidí lidé v akci také po oba dny. V neděli to zřejmě bude o něco klidnější a trochu vzdušnější,“ informoval za pořadatele Pavel Vysloužil.

Novinky